سوالات عمومی لبنی بخش اول

سؤالات عمومی لبنی


1- غذا چیست؟
بدن انسان از میلیون ها سلول ساخته شده است که بــرای ادامه حیات، نیازمند انــرژی و مواد مغذی است. انرژی و مواد مغذی مورد نیاز سلول ها از طریق غذا تامین می شود. به کـلیه مواد خوردنی و آشامیدنی که به وسیله مــوجودات زنده مصرف و به عنوان منبعی از مـــواد مغذی و انرژی به مصرف سوخت و ساز بدن می رسد غذا گفته می شود.

2- تغذیه چیست؟
تغذیه یک فـــرایند است که در آن بدن از غذا برای ادامه زندگی، رشد، فعالیت و عملکرد عادی تمامی اعضاء و بـــافت های خود استفـــاده می کند. تغـــذیه مناسب برای سلامت روان آدمی نیز مهم است.

3- غذا چه وظایفی را در بدن به عهده دارد؟
تـامین مواد الزامی برای تولید سلول های جدیدی که جایگزین سلول های مرده می شوند مبارزه با میکروبها و عوامل بیماری زا حفظ گرمای طبیعی بدن که در حالت عادی همیشه ثابت است. رشد روزانه مو، ناخن و سایر بافتهای بدن تنظیم کار قلب و دستگاه تنفس تامین انرژی الزامی برای حرکات بدن، قدرت کار و فعالیت های جسمی و فکری انسان می باشد.

4- غذای مورد نیاز انسان از چه ترکیبات اصلی تشکیل شده است؟
شش گــروه شامل: آب، پروتئین ها، چربی ها، کربوهیدرات ها، مواد معدنی، ویتامین ها

5- آیا ورزش کردن عامل جذب بیشتر کلسیم است؟
بــرای جذب بیشتر کلسیم و ساخت استخوان علاوه بر ویتامین D به فسفر و مواد دیگر و ورزش نیز ضروری است. ورزش به جذب بیشتر کلسیم کمک می کند.

6- منظور از پاستوریزه کردن چیست؟
در فــرآیند پـاستوریزاسیون از دما و زمان مناسب برای نابودی همه میکروبهای بیماری زا استفاده می شود و حداقل تاثیر را برکاهش ارزش غذایی شیر دارد.
پاستوریزاسیون روشهای مختلفی دارد. در صنعت غالبًا از روش سریع با حرارت بالا استفاده می شود. در این روش شیر خام دریافتی پس از گذراندن مراحل کنترل اولیه و تست انتی بیوتیک (توسط کیت انتی بیوتیک)، عبور از دستگاه صافی، استاندارد کردن چربی و هموژن شدن تحت تاثیر دمای 78 تا 80 درجه سانتی گراد به مدت 15 ثانیه قرار می گیرد و سپس بالافاصله تا دمای کمتـــر از 5 درجه سانتی گراد سرد می شود. در این دما همه میکـروب های بیماری زای شیـــر از بین می رود و حدود 90 درصد باکتریهای غیر بیماری زا نیز نابود می شود. در شیر پاستوریزه شده هنوز مقداری باکتری غیر بیماری زا وجود دارد که حتی در یخچال هم قادر به تکثیروفاسد کردن شیر می باشد، ولی اگر شیر پاستوریزه در شرایط محیطی گرم قرارگیرد سریع تر فاسد می شود.

7- مدت زمان ماندگاری شیر پاستوریزه را شرح دهید؟
مدت زمان ماندگاری شیر پاستوریزه محدود به چند روز است و باید از زمان تولید تا زمان مصرف در یخچال نگهداری شود. در ایران معمولا شیر پاستوریزه با ماندگاری 4-2 روز تولید می شود و در طول این مدت همواره باید در یخچال نگهداری شود. تاریخ تولید و انقضای درج شده بر روی بسته بندی شیر پاستوریزه ملاک زمان استفاده از آن خواهد بود.

8- منظور از هموژنیزه کردن شیر چیست؟
شیر هموژنیزه، شیری است که چربی آن به روش مکانیکی خرد و به اجزای ریز و کوچک تبدیل شده است. در این روش چربی موجود در شیر به سطح آن نمی آید و خط خامه تشکیل نمی شود. برای هموژن شدن، شیردر حرارت 55 تا 60 درجه سانتی گراد قرار می گیرد. پس از این مرحله، پاستوریزه شدن شیر امری ضروری است زیرا در غیر اینصورت آنزیم لیپاز موجود در شیر طعم آن را تغییر می دهد. از مزایای ویژه شیر هموژنیزه، یکنواخت شدن چربی موجود در آن و بهبود طعم شیر است. در شیر هموژن شده خامه روی سطح شیر دیده نمی شود .برای تولید شیر استریلیزه (مدت دار) شیر باید حتما هموژنیزه شود.

9- روش استریلیزاسیون برای ماندگاری طولانی چگونه صورت می پذیرد؟
یکی از روشهای سا لم سازی شیر در سیستم صنعتی، استریل کردن آن است. استریل شدن، استفاده ازحرارت شدید برای از بین بردن همه میکروبهای بیماری زا و غیر بیماری زا و غیر فعال کردن آنزیمهای مقاوم به حرارت است. در سیستمهای صنعتی فرآوری شیر استریلیزه با دما و زمان معین، عالوه بر نابودی باکتریها، کمترین تغییر در شیر ایجاد م یشود. در این روش، شیر در دمای 135 تا 145 درجه سانتیگراد به مدت 3 تا 4 ثانیه قرار می گیرد. در این شرایط همه میکروب های بیماری زا و غیر بیماری زا از بین می روند. بسته بندی شیر استریل نیز با بسته بندیهای معمولی متفاوت است به گونه ای که در بسته بندیهای 6 لایه گران قیمت بسته بندی شده و به همین دلیل این نوع شیرها بدون استفاده از هرگونه مواد نگهدارنده تا 6 ماه قابلیت نگهداری بدون یخچال را دارند.

10- مدت ماندگاری محصولات استریل چگونه تعیین می گردد؟
محصولات استریل را می توان در دمای محیط به مدت 4 الی 6 ماه، بسته به نوع محصول و بسته بندی آن نگهداری کرد. ولی پس از باز شدن بسته بندی آنها، حتمًا باید در یخچال نگهداری شود و پس از باز شدن حداکثر در طی مدت 5 روز به مصرف برسد. زمان دقیق ماندگاری محصول استریل روی بسته بندی آنها درج شده است.

Your comments